Ajax

Door
Stad
Amsterdam
Land
Website
Opgericht
1900
Stadion

Ajax is de Amsterdamse club van Johan Cruijff, de Europese successen uit de jaren zeventig en de Champions League-zege van 1995. De club werd op 18 maart 1900 opgericht. Het eerste elftal speelt in de Johan Cruijff ArenA; op deze pagina staan de selectie, het programma en de recente uitslagen.

Vier keer Europees kampioen

In 1971, 1972 en 1973 won Ajax drie opeenvolgende Europa Cups voor landskampioenen. Johan Cruijff en trainer Rinus Michels waren bepalend voor de opbouw van die ploeg. De club won in 1972 ook de Wereldbeker.

Louis van Gaal leidde een nieuwe generatie naar de Champions League in 1995. Patrick Kluivert maakte het winnende doelpunt in de finale tegen AC Milan. Ajax had eerder al de Europa Cup voor bekerwinnaars in 1987 en de UEFA Cup in 1992 gewonnen. De officiële Ajax-historie bevat de volledige erelijst.

De Johan Cruijff ArenA

De Johan Cruijff ArenA is de thuisbasis van Ajax. Voor een bezoek vind je bij de club informatie over parkeren, toegankelijkheid en de stadionplattegrond. Het stadion draagt de naam van Cruijff, die zowel als speler als trainer Europese prijzen won met Ajax.

De Klassieker en wedstrijden van Ajax

Ajax tegen Feyenoord heet De Klassieker. De wedstrijdpagina van Ajax en Feyenoord bundelt de ontmoeting, opstellingen en onderlinge uitslagen. PSV is de andere vaste tegenstander in de strijd tussen de drie traditionele topclubs.

Voor de eerstvolgende wedstrijd kies je een duel in het programma hieronder. De opstelling staat bij die wedstrijd, terwijl de selectie op deze clubpagina alle beschikbare spelers voor het gekozen seizoen laat zien.

Programma
Eredivisie
25 okt 2026
- 16:45
Sparta Rotterdam
- -
Ajax
Eredivisie
31 okt 2026
- 21:00
Ajax
- -
AZ
UEFA Conference League
5 nov 2026
- 18:45
FC Midtjylland
- -
Ajax
Eredivisie
8 nov 2026
- 14:30
FC Twente
- -
Ajax
Eredivisie
22 nov 2026
- 14:30
Ajax
- -
ADO Den Haag
UEFA Conference League
26 nov 2026
- 18:45
Ajax
- -
FC Thun
Eredivisie
29 nov 2026
- 14:30
Feyenoord
- -
Ajax
Eredivisie
6 dec 2026
- 14:30
Ajax
- -
FC Utrecht
UEFA Conference League
10 dec 2026
- 21:00
St. Truiden
- -
Ajax
Eredivisie
13 dec 2026
- 20:00
Ajax
- -
SC Cambuur
Meer weergeven spinner

Selectie Ajax

De beschikbare spelers in het gekozen seizoen. Bekijk de wedstrijdpagina voor de officiële basiself.

Spelers Ajax
Nr.SpelerPositieLeeftijdDuelsGoalsAssistsGeelRood
12A. HaniKeeper1900000
1J. HeerkensKeeper2000000
26Maarten PaesKeeper2850000
51Charlie SetfordKeeper2200000
1Marc-André ter StegenKeeper34120010
30V. van der VeldeKeeper——————
15Youri BaasVerdediger23132120
17Daley BlindVerdediger3640000
30A. BouwmanVerdediger19141020
12Caio HenriqueVerdediger29120210
3A. GaaeiVerdediger2371020
36D. JanseVerdediger2060010
18Jinairo JohnsonVerdediger19—————
64K. KasanwirjoVerdediger——————
6T. KehrerVerdediger3061200
4M. MuzunguVerdediger18—————
2Lucas RosaVerdediger26110230
21J. TorrentsVerdediger1920000
5Owen WijndalVerdediger26101100
2R. van de PavertVerdediger20—————
17M. van der LansVerdediger19—————
8M. AbdallaMiddenvelder—11000
4Sofyan AmrabatMiddenvelder3080010
Y. BissoumaMiddenvelder—10000
43R. BounidaMiddenvelder2010000
8Julian BrandtMiddenvelder30158000
10O. GloukhMiddenvelder22165410
18Davy KlaassenMiddenvelder33168120
24J. MokioMiddenvelder18173240
68Abdellah OuazaneMiddenvelder—162330
6M. VerkuijlMiddenvelder——————
24S. AdingraAanvaller—10000
99Tolu ArokodareAanvaller25138300
23Steven BerghuisAanvaller34112510
9K. DolbergAanvaller2993300
20O. EdvardsenAanvaller2781100
38Marcos LeonardoAanvaller23132010
11P. NashAanvaller——————
11Viktor TsygankovAanvaller2871100

Cijfers betreffen de beschikbare afgeronde wedstrijden van dit seizoen. Een streep betekent dat gegevens ontbreken.

Laatste uitslagen Ajax

UEFA Conference League
22 okt 2026
- 21:00
Ajax
1.74
xG
0.74
2 0
Atalanta
Eredivisie
18 okt 2026
- 16:45
FC Groningen
2.29
xG
3.04
2 5
Ajax
UEFA Conference League
15 okt 2026
- 18:45
HNK Hajduk Split
1.80
xG
0.95
2 1
Ajax
Eredivisie
10 okt 2026
- 21:00
Ajax
1.86
xG
1.11
1 1
NEC
Eredivisie
19 sep 2026
- 20:00
Ajax
2 2
Excelsior